Etre productif ou être Uygar davranmayı sürdürerek verimli olmak …..Neden bir seçim yapmalı ki?


Sizinle nasıl konuşulmasını istersiniz?

Kuruluşundan beri, İnteractifs bu soruyu, 30’dan fazla ülkede yaklaşık100.000 den fazla katılımcı ve müşteriye yöneltti. Bu soruya tüm dünyada ortak bir yanıt verildi: “Söylenmek istenen, yalın, açık, doğrudan, kesin, özlü, konuyla doğrudan ilgili olmanın yanı sıra nezaket, saygı, incelik, içtenlik ve mümkünse biraz esprili bir biçimde iletilmelidir.”»

Bu yanıt evrenseldir; yanıt veren kişinin kültürüne, milliyetine, yaşına, cinsiyetine sosyal statüsüne göre değişiklik göstermez. Bu nedenle, konuştuğumuz kim olursa olsun, bizden böyle konuşmamızı beklediği varsayımından hareket edebiliriz.

Sizinle nasıl konuşulduğunu algılıyorsunuz?

Pek çok toplantı ve diyaloga konuşulmayanlar, üstü kapalı söylenenler, imalar, öneriler, dolaylı göndermeler veya belirgin manipülasyonlar damgasını vurur.

Bu, insanların doğrudan konuya girmek istediklerinde ya da başka bir deyişle, kabalaşmadan açık sözlü olmaya çalıştıklarında çoğunlukla istemeden gelinen noktadır.

En basit ifadeyle, İnteractifs Disiplini® nin kişilere kazandırdığı; insanların kendileriyle nasıl konuşulmasını istedikleri ile kendilerinin diğer insanlarla konuşma biçimleri arasındaki farkı minimize etmektir.


Birbirimize ulaşalım!
Bir soru, bir istek, bir ihtiyaç…